Aniball

Aniball je zdravotnická pomůcka na porod, která na úplném začátku slouží k tomu, aby žena objevila své pánevní dno, jeho sílu a pochopila, na jakém principu funguje. Aniball slouží k předporodní přípravě a regeneraci svalstva po porodu. Je určená k procvičování svalstva pánevního dna, přípravě porodních cest a zpevnění svalstva pánevního dna po porodu. Patří mezi efektivní pomůcky na posílení pánevního dna pro ženy trpící inkontinencí.

Aniball s taštičkou

Účel použití

Pomůcka pro snadnější porod Aniball účinným způsobem napomáhá posílení pánevního dna, pozitivně stimuluje poševní svalstvo a procvičuje střídavě napínání a uvolnění hráze během předporodní přípravy. Výsledkem cvičení je usnadnění vypuzovaní budoucího novorozence (jednodušší a rychlejší průběh vypuzovací fáze při porodu), zkrácení 2. doby porodní a významné snížení rizika nástřihu hráze. Používáním pomůcky po porodu dochází k regeneraci svalstva v pánevní oblasti, čímž dochází k omezení úniku moči bezprostředně pár měsíců po porodu a možnosti vzniku inkontinence v pozdějším období.

Tvar balónku vychází z afrického porodnictví, kde se ženy připravují s vytvarovanou tykví – kalabasa. Její tvar umožňuje ženám vykonávat cvičení (podobně jak s Aniballem), která prakticky eliminují riziko natržení.

Balonek Aniball není žádný výmysl moderní doby. Jak je vidět – vracíme se ke kořenům.

kalabasa-300x300      Aniball

               kalabasa                                      Aniball

 

Tato pomůcka pro předporodní a poporodní cvičení představuje tu nejlepší tréninkovou metodu, jak se úspěšně vyhnout nastřižení hráze či poranění při porodu. Chystáte se začít cvičit? Prohlédněte si popis předporodního cvičení. Aniball je také ideální pomůcka na posílení pánevního dna po porodu.

 

Statistika 800 žen, které porodní balonek Aniball používalo

graf-800-žen-Aniball

Statistika Orlickoústecké nemocnice u žen cvičících s Aniballem

Graf statistika 6

 

Statistika roku 2014 duly a fyzioterapeutky Jany Čurdové

 

42 žen používajících Aniball (z toho prvorodičky 25 žen, vícerodičky 17 žen):

 – bez poranění = 64,3%

 – kosmetické šití 1-3 stehy = 28,6%

– nástřih nebo poranění 2.stupně = 7,1%

– poranění 3. stupně = 0%

Největší miminko, které maminka porodila bez poranění, vážilo 4610g.

 

 

Statistika roku 2017 porodní asistentky Radmily Dorazilové

 

32 žen používajících Aniballem:

– 4 z nich k epiziotomii

– 2 lacerace – natržení a šití

– 26 bylo bez jakéhokoliv poranění

 

Věděly jak a hlavně kam mají tlačit, zkrátila se 2. doba porodní a prožitek z porodu byl jiný než u těch, které tlačí hodinu.

 

Aniball doporučují odborníci – lékaři, porodní asistentky, duly, porodnice. Odbornou studii o významu Aniballu najdete zde. Některé z referencí si můžete přečíst tady

 

Koupit online za skvělou cenu >>

 

 

Přečtěte si více o Aniballu