Účel a princip cvičení

Aniball je zdravotnická pomůcka na porod, která primárně slouží k tomu, aby žena objevila své pánevní dno, jeho sílu a pochopila, na jakém principu funguje. Aniball slouží k předporodní přípravě a regeneraci svalstva po porodu. Je určená k procvičování svalstva pánevního dna, přípravě porodních cest a zpevnění svalstva pánevního dna po porodu. Patří mezi efektivní pomůcky na posílení pánevního dna pro ženy trpící stresovou inkontinencí.

Aniball s taštičkou

Pomůcka pro snadnější porod Aniball účinným způsobem napomáhá procvičovat napínání a uvolňování svalů pánevního dna, pozitivně stimuluje poševní svalstvo a zlepšuje elasticitu hráze během předporodní přípravy. Výsledkem cvičení je usnadnění vypuzovaní novorozence, zkrácení 2. doby porodní a významné snížení rizika poranění a nástřihu hráze. Používání pomůcky po porodu přispívá k lepší regeneraci a posílení svalstva pánevního dna, což vede k omezení inkontinence v pozdějším období.

Tvar balónku vychází z afrického porodnictví, kde se ženy připravují s vytvarovanou tykví – kalabasa. Její tvar umožňuje ženám vykonávat cvičení (podobně jak s Aniballem), která prakticky eliminují riziko natržení. Balonek Aniball není žádný výmysl moderní doby. Jak je vidět – vracíme se ke kořenům.

kalabasa-300x300                  Aniball

             kalabasa                                                Aniball

 

Tato pomůcka pro předporodní a poporodní cvičení představuje tu nejlepší tréninkovou metodu, jak se úspěšně vyhnout nastřižení hráze či poranění při porodu. Chystáte se začít cvičit? Prohlédněte si popis předporodního cvičení. Aniball je také ideální pomůcka na posílení pánevního dna po porodu.

Aniball doporučují odborníci – lékaři, porodní asistentky, duly, porodnice. Některé z referencí si můžete přečíst tady

 

Koupit online za skvělou cenu