Co je Aniball

Aniball je zdravotnická pomůcka na porod, která na úplném začátku slouží k tomu, aby žena objevila své pánevní dno, jeho sílu a pochopila, na jakém principu funguje. Aniball slouží k předporodní přípravě a regeneraci svalstva po porodu. Je určená k procvičování svalstva pánevního dna, přípravě porodních cest a zpevnění svalstva pánevního dna po porodu. Patří mezi efektivní pomůcky na posílení pánevního dna pro ženy trpící inkontinencí.

Aniball s taštičkou

Účel použití

Pomůcka pro snadnější porod Aniball účinným způsobem napomáhá posílení pánevního dna, pozitivně stimuluje poševní svalstvo a procvičuje střídavě napínání a uvolnění hráze během předporodní přípravy. Výsledkem cvičení je usnadnění vypuzovaní budoucího novorozence (jednodušší a rychlejší průběh vypuzovací fáze při porodu), zkrácení 2. doby porodní a významné snížení rizika nástřihu hráze. Používáním pomůcky po porodu dochází k regeneraci svalstva v pánevní oblasti, čímž dochází k omezení úniku moči bezprostředně pár měsíců po porodu a možnosti vzniku inkontinence v pozdějším období.

Tato pomůcka pro předporodní a poporodní cvičení představuje tu nejlepší tréninkovou metodu, jak se úspěšně vyhnout nastřižení hráze či poranění při porodu.

Chystáte se začít cvičit? Prohlédněte si popis předporodního cvičení. Aniball je také ideální pomůcka na posílení pánevního dna po porodu.

 

Reference

MUDr. Šárka Kutálková, gynekoložka: „Aniball se mi líbí, je jednoduchý, účinný, bezpečný a podporuje přirozenou pružnost tkání.“

MUDr. Pavla Bohatá, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení v Českém Krumlově : „Za sebe můžu říct, že až přijde ten správný čas, určitě si Aniball pořídím :-)“ Odbornou studii paní doktorky najdete zde.

MUDr. Monika Zimanová, gynekoložka: „Cvičenie s balónikom Aniball a masáže hrádze by mali byť súčasťou prípravy na spontánny pôrod u každej ženy. Moja osobná skúsenosť – ako prvorodička som vedela v akej polohe mi bude pôrod vyhovovať, poznala som pocit pri prerezávaní sa hlavičky, vedela som ako pritlačiť a porodila som prirodzene a bez najmenšieho poranenia. Nacvičených 30 cm a synček mal obvod hlavičky 34,5 cm. Aniball je účinná a bezpečná pomôcka.

Barbara Kosfeld, MA, MSc., MBA, přední německá porodní asistentka: „Aniball je výborná podpora psychologické stránky věci – aby se žena zbavila strachu z velikosti „předmětu“, který bude procházet. Stejně tak je toto cvičení důležité po porodu –  zpevnění svalstva. Je to užitečná pomůcka a vzhledem k tomu, že jde o naprosto nenásilnou formu cvičení, není se čeho bát.“

Soňa Holcmanová, porodní asistentka v porodnici ve Vyškově: „Za porodní asistentky z Vyškovské porodnice jednoznačně vřelé doporučení Aniballu. S balonkem máme opravdu dobré zkušenosti.“

 

Statistika 800 žen, které porodní balónek Aniball používalo

graf-800-žen-Aniball

 

Statistika roku 2014 duly a fyzioterapeutky Jany Čurdové:

42 žen používajících Aniball – balónek na přípravu porodu (z toho prvorodičky 25 žen, vícerodičky 17 žen)

Bez poranění = 64,3% Kosmetické šití 1-3 stehy = 28,6% Nástřih nebo poranění 2.stupně = 7,1% Poranění 3. stupně = 0%

Největší miminko, které maminka porodila bez poranění, vážilo 4610g.