Jak to začalo

Před devíti lety jsem porodila holčičku…přirozeně bez medikace, nástřihu, natržení. Poslední měsíc těhotenství jsem cvičila s balonkem – přinesl mi nejen dobrou fyzickou přípravu, ale hlavně také psychickou. K porodu jsem odjížděla klidná a beze strachu. Říkala jsem si, že když mnou „prošel“ balonek o obvodu 30cm, projde i dcera.:)

Balónek mě nadchl. Přečetla jsem si spousty článků a informací týkajících se porodů, nástřihů, podmínek v českých porodnicích a jinde v EU. Statistiky mě ale trošku vyděsily… Říkala jsem si, že pokud takto jednoduchá věcička může maminkám pomoci, aby se cítily sebevědomější a porodu se nebály, navíc hráz opravdu připravily, chtěla bych tuto pomůcku zprostředkovat co nejširšímu počtu těhotných žen. Trvalo nám to skoro 4 roky a na světě je Aniball, český výrobek, pomůcka pro těhotné registrovaná na Ministerstvu zdravotnictví.

Upřímně si přeju, aby se třeba i právě díky  Aniballu stal pro každou Vás porod nezapomenutelným zážitkem, který Vás posílí. Přeju si, aby bylo u nás co nejvíce „vědomých“ porodů a tím i více silnějších a zdravých dětí. Ženské tělo je přirozeně stavěno na porod, „umí to“. Podle mého názoru je u hezkého porodu důležitá důvěra k těm, kteří Vám u něj pomohou a pak hlavně Vaše sebedůvěra.

Těhotenství, porod a moje dcerka mi změnily priority, vnímání a uvědomila jsem si důležitou věc. Nejde o to splňovat představy ostatních, ale dělat to, co mě baví a v čem vidím opravdový smysl. V Aniballu jej vidím.

podpis Zichová

O mnoha dalších zkušenostech se můžete dočíst tady.