Cvičení po porodu

Cvičení s Aniballem po porodu pomáhá před oslabením svalstva pánevního dna, které může způsobit především inkontinenci po porodu (samovolný únik moči). Pro mnoho žen se tak mohou obyčejné situace jako je kýchnutí, smích, zvednutí dítěte či například skákání na trampolíně znamenat velký stres.

Existuje několik možných řešení – přes speciální cviky pánevního dna po porodu, hormonální terapii či operativní léčbu. 

To nejjednodušší, co pro sebe můžete udělat, je poporodní cvičení s Aniballem. Kdy začít cvičit po porodu? Cvičit můžete nejdříve 6 týdnů po porodu (nebo až jsou zcela zhojeny poporodní rány).

Jak cvičit po porodu?

Pro samotné cvičení si vyhraďte přibližně 15 minut, kdy nebudete rušena. Zaujměte polohu ležmo s mírně pokrčenýma nohama. Je možné zvolit i jinou polohu, která Vám bude při cvičení vyhovovat.

  • Před samotným zavedením balónku se uvolněte a snažte se zůstat uvolněná po celou dobu cvičení. Schopnost soustředěného stahování a uvolňování svalstva je pro výsledek cvičení po porodu velmi důležité.
  • Uchopte balónek za plastový krček a zaveďte jeho větší zaoblenou část (cca 7 cm) do pochvy. » Pro snazší zavedení doporučujeme balónek nejprve jedním nebo dvěma stisky nafouknout. Také je možné povrch balónku zvlhčit viz. Pokyny k užívaní.
  • Pokud máte balónek zavedený a nezpůsobuje Vám bolest či jiné nepříjemné pocity, stiskněte 1x-5x ruční pumpičku.
  • Při prvním cvičením po porodu je důležité uvědomit si polohu balónku a jeho chování uvnitř pochvy při vědomé práci se svaly pánevního dna. Vtahováním a uvolňováním tohoto svalstva dochází k mírnému pohybu balónku uvnitř pochvy. Opakujte tento postup po dobu 1-2 minut v intervalech po 10 vteřinách – vtáhnout a uvolnit.
  • Celý postup 3 – 5 krát opakujte.

Podrobněji k praktickým cvičením najdete tady.

 

Další tipy ke cvičení

Užitečné rady naleznete také v našem článku o snadnějším porodu a poporodním cvičení.

Nepoužívejte při cvičení s Aniballem přípravky, které obsahují oleje! Může tak dojít k degradaci silikonu a prasknutí balónku. Upozorňujeme, že nedodržení těchto pokynů a následné poškození materiálu nebude posuzováno jako vada výrobku.

 

Doporučujeme dále přečíst