Jak se připravit na porod

Fotolia_51859584_XL-681x1024

Jaký bude průběh Vašeho porodu, záleží nejen na porodnicích, ale hlavně na Vás. I když si toho ženy nejsou často vědomy, ve skutečnosti můžou udělat hodně pro to, aby bylo narození dítěte nejen významným a jedinečným, ale také krásným zážitkem. Fyzická příprava, pozitivní přístup a vědomí toho, čemu bude při porodu třeba čelit, je ideální kombinací ke snazšímu porodu.

Účinná předporodní příprava může mít velký vliv na jeho výsledek. Jednak zvyšuje pravděpodobnost normálního porodu, zlepší ale také psychiku rodičky. Je důležité dozvědět se o porodu co nejvíce, neméně důležitá je víra, že všechno dopadne dobře

 

Rady a tipy, jak se připravit na porod

V souvislosti s předporodní přípravou si ženy volí různé alternativní způsoby – můžete vyzkoušet např. jógu pro těhotné, různé cviky na posílení pánevního dna nebo masáž hráze (pokud má být opravdu účinná, měla by být provedena správně – pak může těhotné velmi pomoci). My Vám nabízíme osvědčenou zdravotnickou pomůcku. Cvičení s Aniballem snižuje nutnost nástřihu hráze, zkracuje druhou dobu porodní a celkově přispívá ke zdárnému průběhu porodu. Význam Aniballu potvrzen lékaři, odborná studie potvrzuje účinnost Aniballu v předporodní přípravě.

Dlouhodobá příprava těhotné ženy na porod spočívá především v návštěvě předporodních kurzů. Předporodní kurzy jsou vedeny odborníky, obvykle porodní asistentkou. Budoucí rodička by zde měla dostat informace o porodu – polohy při porodu, nácvik správného dýchání, porodní bolesti a jejich tišení, jak tlačit při porodu atd. Doporučuje se určitě i návštěva vybrané porodnice a porodních sálů. Těhotná žena by měla mít představu, v jakém prostředí bude rodit. Na některých předporodních kurzech se maminky dozvědí i o naší zdravotnické pomůcce Aniballu, která je ideální k nácviku vypuzování novorozence a ke zjištění vhodné polohy při porodu.

Cvičení s balónkem může totiž znamenat opravdu lehčí porod. Přečtěte si ZKUŠENOSTI MAMINEK nebo si rovnou Aniball objednejte v e-shopu.

 

Další zajímavé články