Sebedůvěra pro porod

Jen málo těhotných maminek si je vědomých toho, že na porod je nejen možné, ale taky hodně důležité se připravit. A to nejen psychicky, ale i fyzicky. To, jak jste připraveny k porodu, má rozhodující vliv na jeho průběh. Ženy, které se v rámci přípravy naučily pracovat s pánevním dnem, poznaly své tělo, se porodu pak již tolik neobávají. Sebedůvěra pro porod je velmi důležitá.

Mezi praktické metody přípravy na porod patří například správně prováděná masáž hráze nebo používání vhodných zdravotnických pomůcek. My doporučujeme Aniball – zdravotnickou pomůcku, která funguje na jednoduchém principu ručního nafukování silikonového balonku pumpičkou. S touto pomůckou má předporodní příprava smysl – umožňuje ženě pochopit své tělo, uvolnit a protáhnout svaly pánevního dna a tím vhodně připravit porodní cesty.

Aniball pomáhá nejen uvolňování těchto svalů, ale je to i výborná pocitová příprava na porod – žena se při porodu těchto pocitů, které již důvěrně zná, neleká. Samotná vypuzovací fáze je pak mnohem snadnější a minimalizuje se riziko natržení nebo nástřihu hráze a to je důležité pro pohodlí ženy bezprostředně po porodu i v pozdějším životě. Zejména proto, že seznam potenciálních problémů, s nimiž se mohou maminky po epiziotomii setkat, je velmi dlouhý. Mezi časté následky patří bolest, nepohodlí, infekce, záněty apod. Ale nejen to. Tento postup může navíc způsobit trvalé oslabení svalů pánevního dna, což je častou příčinou inkontinence, může mít také velký vliv na opožděnou schopnost sexuální aktivity. Jizva po nástřihu je jizvou nejen na těle, ale i na duši.

Jak se připravit na porod? Poradíme vám