Časté dotazy Inco

Otázky? Nebojte se nás zeptat na cokoliv v poradně

Otázky? Nebojte se nás zeptat na cokoliv v poradne.

Vlastní cviky jsou jednoduché, můžete je provádět kdykoliv doma. Pravidelným, důsledným a vytrvalým tréninkem dosáhnete optimalizace napětí pánevního dna a projevů např. stresové inkontinence se zcela zbavíte či je alespoň zmírníte. Operační léčba bývá náročná, spojená s řadou zdravotních rizik, její efekt není vždy stoprocentní a cvičení se tak ani po operaci nevyhnete.

Zdánlivě podobných pomůcek existuje celá řada. Často však slouží pouze k jednostrannému posilování pánevního dna, které mnohdy napáchá více škody než užitku. Aniball Inco pomáhá harmonizovat napětí pánevního dna, které by nemělo být příliš uvolněné, ale ani přehnaně stažené, protože obojí může vést k závažným potížím. Další důležitou výhodou je proměnlivý tvar a velikost balonku Inco, díky kterým se optimálně přizpůsobí individuální anatomii každé ženy. Navíc je nenáročnou a cenově přijatelnou variantou pro ženy, které z jakýchkoliv osobních, finančních nebo časových důvodů nemohou pravidelně navštěvovat rehabilitační zařízení a různé např. elektromyografické přístroje k domácímu použití jsou pro ně finančně nedostupné.

Zdravé pánevní dno je důležité v každém životním období ženy. Je důležité cvičit důsledně a pravidelně, nejlépe alespoň 5 minut denně. První pokroky a zlepšení obtíží můžete očekávat po cca 3 měsících svědomitého tréninku svalů pánevního dna.

Balonek se z redukce sundává poměrně obtížně. Ale nebojte se toho, způsob si časem najdete. Důležité je jej důkladně vyvařit po dobu 5 minut před prvním použitím! Po každém použití omyjte pH neutrálním mýdlem bez obsahu olejů, nejlépe ve vodní lázni po dobu 1-2 minut (teplota vody min. 40°C). Poté nechejte oschnout na čistém a hladkém povrchu. Doporučujeme opakovanou dezinfekci balonku a to přípravkem, který je vhodný na lékařský silikon. Při dezinfekci balonku postupujte dle pokynů výrobce. Dezinfekční ubrousky najdete v nabídce na stránkách www.aniball.cz.

Ano, určitě, ale pouze lubrikační gel na vodní bázi! Nikdy nepoužívejte přípravky, které obsahují oleje!

Nikdy nedovolte, abyste zavedený a současně nafouklý balonek během cvičení vypudila ven z pochvy. Balonek byste měla vyjmout, případně nechat volně vyklouznout, vždy pouze vyfouklý pomocí ventilu na minimální velikost! Spolu s nádechem uvolněte pánevní svaly, balonek uchopte za plastový krček a pomalým tahem vytáhněte ven z pochvy, případně jej posuňte směrem ven tak, aby samovolně vyklouznul ven z pochvy.

Ve fázi léčení kvasinkové infekce (mykózy) trénink určitě nedoporučujeme. Pokud je vulva zarudlá, bolavá, žena má výtok, pocity svědění, pálení, poševní stěna je i velmi křehká, má tendenci k poranění a krvácení. V tomto případě je určitě nutné cvičení přerušit!

Nemůže, Aniball byl řádně testován dle evropské směrnice 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích. Upozorňujeme však, že pokud dojde k nedodržení pokynů k užívání a to především použití olejů či nevhodných lubrikantů, dojde k degradaci silikonu a prasknutí není vyloučené.

Záruční doba je u Aniballu standardně 24 měsíců. Při dodržení všech podmínek pro používání a skladování výrobku jsou vlastnosti silikonové pryže neměnné po dobu minimálně 5 let. Je však nutné podotknout, že častým používáním může dojít ke zvýšenému opotřebení a tím i zkrácení jeho životnosti. Proto rozhodně nedoporučujeme cvičení s již používaným balonkem (používaným jinou osobou). Na kvalitu silikonu má vliv i používání olejů – proto je nutné při cvičení použít lubrikanty založené na vodní bázi, které oleje neobsahují.

Silikonový balonek je český výrobek. Materiál balonků, německého výrobce, je silikonový materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví. Všechny ostatní díly jsou také vyráběny v EU. Ke kompletaci a kontrole výrobku dochází také v ČR.

Při dodržování všech pokynů k používání zahrnujících důkladné vyvaření před prvním použitím a pravidelné desinfekce, vznik infekce prakticky nehrozí.

Kontraindikace: Aniball nepoužívejte při jakémkoliv poševním krvácení, výskytu kondylomat nebo jiné infekční patologie v pochvě nebo v oblasti vchodu poševního, zánětu pochvy, genitálním herpesu, poranění pochvy, prekancerozách aj. patologiích čípku, pochvy nebo zevního genitálu.
Aniball Inco nepoužívejte v šestinedělí po porodu a v prvních šesti týdnech po gynekologických zákrocích a operacích (včetně laserového ošetření genitálu).

Jakýkoliv problém, na který při cvičení narazíte, konzultujte se svým lékařem nebo fyzioterapeutem.

Zvláštní opatrnosti a cvičení po konzultaci s lékařem je třeba u varixů v pochvě a na zevním genitálu, při nedávném léčení zánětu pochvy (může přetrvávat křehkost pochvy), po operacích pochvy (jizvy nemusí dovolit dostatečnou pružnost pochvy), při lichen sclerosus zevního genitálu (chronické kožní onemocnění), při nádorovém onemocnění v pánevní oblasti. Jakýkoliv problém, na který při cvičení narazíte, konzultujte se svým lékařem.

Kupte si svůj Aniball Inco

Kupte si Aniball Inco a zlepšete kvalitu svého života.

Nyní v akci jen za 1 390,- Kč

Kupte si svůj

Aniball Inco

Kupte si Aniball Inco a zlepšete kvalitu svého života.

Nyní v akci jen za 1 390,- Kč