Časté otázky Inco

UPOZORNĚNÍ: K lubrikaci silikonového balonku používejte výhradně gely na vodní bázi určené k vnitřnímu použití (styku se sliznicí). Nepoužívejte přípravky, které obsahují oleje! V případě použití olejů nebo nevhodných lubrikantů může dojít k degradaci silikonu a prasknutí balonku. Takové poškození nebude posuzováno jako vada výrobku.

Pokud se při reklamaci prokáže, že došlo při používání Aniballu Inco ke kontaktu silikonového balónku s oleji, nevhodnými lubrikanty nebo ostrými předměty, nebudou takové reklamace uznány.

Proč bych měla cvičit, když trpím inkontinencí? Není jednodušší jít na operaci?
Vlastní cviky jsou jednoduché, můžete je provádět kdykoliv doma. Pravidelným, důsledným a vytrvalým tréninkem dosáhnete zpevnění pánevního dna a projevů např. stresové inkontinence se zcela zbavíte či je alespoň zmírníte. Operační léčba bývá náročná, spojená s řadou zdravotních rizik, její efekt není vždy stoprocentní a cvičení se tak ani po operaci nevyhnete.
V čem je výhoda Aniball Inco oproti konkurenčním pomůckám?
Obdobných pomůcek existuje celá řada. Inco se však díky svému proměnlivému tvaru a velikosti optimálně přizpůsobí individuální anatomii každé ženy a v tomto spočívá jeho hlavní výhoda oproti jiným pomůckám sloužícím ke stejnému účelu. Navíc je nenáročnou a cenově přijatelnou variantou pro ženy, které z jakýchkoliv finančních nebo časových důvodů nemohou pravidelně navštěvovat rehabilitační zařízení a různé např. elektromyografické přístroje k domácímu použití jsou pro ně finančně nedostupné.
Jak často je potřeba cvičit?
Zdravé pánevní dno je důležité v každém životním období ženy. Je důležité cvičit důsledně a pravidelně, nejlépe alespoň 5 minut denně. První pokroky a zlepšení obtíží můžete očekávat po cca 3 měsících svědomitého tréninku svalů pánevního dna.
Je potřeba balonek při každém použití sejmout z redukce a vyvařit?

Balonek se z redukce sundává poměrně obtížně. Ale nebojte se toho, způsob si časem najdete. Důležité je jej důkladně vyvařit po dobu 5 minut před prvním použitím! Po každém použití omyjte pH neutrálním mýdlem bez obsahu olejů, nejlépe ve vodní lázni po dobu 1-2 minut (teplota vody min. 40°C). Poté nechejte oschnout na čistém a hladkém povrchu. Doporučujeme opakovanou dezinfekci balonku a to přípravkem, který je vhodný na lékařský silikon např. Mikrozid PAA wipes. U tohoto výrobku výrobce garantuje i použitelnost pro těhotné ženy. Při dezinfekci balonku postupujte dle pokynů výrobce.  Dezinfekční ubrousky najdete v nabídce na stránkách www.aniball.cz.

Balonek se mi hůře zavádí, mohu použít lubrikační gel?

Ano, určitě, ale pouze lubrikační gel na vodní bázi! Nikdy nepoužívejte přípravky, které obsahují oleje!

Jak mám balonek vyjmout z pochvy?
Nikdy nedovolte, abyste zavedený a současně nafouklý balonek během cvičení vypudila ven z pochvy. Balonek byste měla vyjmout, případně nechat volně vyklouznout, vždy pouze vyfouklý pomocí ventilu na minimální velikost! Spolu s nádechem uvolněte vaše pánevní svaly, balonek uchopte za plastový krček a pomalým tahem vytáhněte ven z pochvy, případně jej posuňte směrem ven tak, aby samovolně vyklouznul ven z pochvy.
Můžu Aniball Inco používat, i když je možné, že mám kvasinky? (a předepsanou léčbu)

Ve fázi léčení cvičení určitě nedoporučujeme. Stěny pochvy jsou křehké, sliznice u východu zarudlé, bolavé, často praskají, mají tendenci k poranění a krvácení.

Nemůže balónek při cvičení prasknout a způsobit zdravotní komplikace?
Nemůže, Aniball byl řádně testován dle evropské směrnice 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích. Upozorňujeme však, že pokud dojde k nedodržení pokynů k užívání a to především použití olejů či nevhodných lubrikantů, dojde k degradaci silikonu a prasknutí není vyloučené.
Jaká je životnost balonku?
Záruční doba je u Aniballu standardně 24 měsíců. Při dodržení všech podmínek pro používání a skladování výrobku jsou vlastnosti silikonové pryže neměnné po dobu minimálně 5 let. Je však nutné podotknout, že častým používáním může dojít ke zvýšenému opotřebení a tím i zkrácení jeho životnosti. Proto rozhodně nedoporučujeme cvičení s již používaným balónkem (používaným jinou osobou). Na kvalitu silikonu má vliv i používání olejů – proto je nutné při cvičení použít lubrikanty založené na vodní bázi, které oleje neobsahují.
Kde se Aniball Inco vyrábí?
Silikonový balónek je český výrobek. Materiál balonků, německého výrobce, je silikonový materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví. Ostatní díly jsou vyráběny mimo EU. Ke kompletaci a kontrole výrobku dochází také v ČR.
Jak je to s používáním této pomůcky a vznikem infekce?

Při dodržování všech pokynů k používání zahrnujících sterilizaci před prvním použitím a pravidelné desinfekce, vznik infekce prakticky nehrozí.

Kdy se Aniball Inco nedoporučuje používat?
Kontraindikace: Aniball nepoužívejte při jakémkoliv poševním krvácení, výskytu kondylomat nebo jiné infekční patologie v pochvě nebo v oblasti vchodu poševního, zánětu pochvy, genitálním herpesu, poranění pochvy, prekancerozách aj. patologiích čípku, pochvy nebo zevního genitálu.

Aniball Inco nepoužívejte v šestinedělí po porodu a v prvních šesti týdnech po gynekologických zákrocích a operacích (včetně laserového ošetření genitálu).

Jakýkoliv problém, na který při cvičení narazíte, konzultujte se svým lékařem nebo fyzioterapeutem.

Kdy je třeba dbát zvýšené opatrnosti při cvičení?
Zvláštní opatrnosti a cvičení po konzultaci s lékařem je třeba u varixů v pochvě a na zevním genitálu, při nedávném léčení zánětu pochvy (může přetrvávat křehkost pochvy), po operacích pochvy (jizvy nemusí dovolit dostatečnou pružnost pochvy), při lichen sclerosus zevního genitálu (chronické kožní onemocnění), při nádorovém onemocnění v pánevní oblasti. Jakýkoliv problém, na který při cvičení narazíte, konzultujte se svým lékařem.