Jak cvičit po porodu

Cvičení svalů pánevního dna s pomůckou Aniball slouží k celkovému zlepšení kondice pánevních svalů a prevenci nekontrolovatelného úniku moči (inkontinenci), která může po porodu, byť i pouze dočasně, nastat.

Ženy, které po porodu necvičí, se vystavují riziku ochabnutí dříve zpevněných svalů. Pro mnoho žen trpících únikem moči se pak i obyčejné kýchnutí, smích nebo zvednutí dítěte stává nepříjemným problémem. Cviky po porodu jsou vhodné také pro ženy, které prodělaly nástřih hráze. Při tomto zákroku dochází k přerušení svalů pánevního dna a právě z toho důvodu je nutné se cvičením začít co nejdříve.

Jakmile se naučíte opět správně používat svaly vaší pánve, zlepšíte regenerační poporodní procesy, ovlivníte také pozitivně stabilitu i mobilitu vaší páteře a kyčelních kloubů, snížíte riziko vzniku kýly, změníte příznivě polohu pánevních orgánů, čímž regulujete jejich přirozenou funkci a v neposlední řadě zlepšíte kvalitu svých sexuálních prožitků.

Správným cvičením se můžete dostat opět do formy už po pěti až osmi týdnech.

žena po porodu

Princip cvičení po porodu

 Se cvičením je ideálně vhodné začít co nejdříve po skončení šestinedělí, pokud vám to váš zdravotní  stav (zhojená porodní poranění, očistky,…) dovolí.

Balonek zavedený do pochvy se pomocí ruční pumpičky pohodlně nafoukne vzduchem na vámi požadovanou komfortní velikost. Díky svému proměnlivému tvaru a velikosti se optimálně přizpůsobí individuální anatomii každé ženy. Takto zavedený balonek nesmí způsobovat bolest či jiné nepříjemné pocity. V případě, že byste tlak balonku vnímala nepříjemně či bolestivě, můžete jej kdykoliv zmenšit povolením vzduchového ventilu na těle pumpičky. Lehký tlak balonku je však žádoucí, abyste mohla během cvičení cítit jeho polohu a odpor. Aktivací a naopak uvolněním svalů pánevního dna totiž dochází k mírnému pohybu balonku uvnitř pochvy (směrem dovnitř pochvy a směrem ven), čímž získáte velmi důležitou zpětnou vazbu o kvalitě práce svalů pánevního dna.

Pro požadovaný efekt cvičení si přečtěte rady k používání Aniballu po porodu.

Mgr. Renata Zichová

Mgr. Renata Zichová

CEO

Renata Zichová, matka dvou dětí nejdříve vymyslela Aniball pro těhotné ženy, a teď přichází na trh s pomůckou Aniball

Inco. Renata vystudovala právnickou fakultu, ale právnické prostředí ji nikdy nebavilo. Při prvnímu porodu se zrodila

nejen její dcera, ale také myšlenka Aniballu a tím se i naprosto změnilo její profesní směřování. Téma porodu a vše související

se stalo tématem, ve kterém vidí smysl. Stejně jako podpořit ženy a jejich sebevědomí, přirozený pohled na porod, sdílení

informací a zkušeností porodních asistentek, dul i maminek.