Jak můžeme inkontinenci léčit?

Prvním krokem léčby, zejména u stresové inkontinence, by mělo být cílené zpevňování svalů pánevního dna, které pravidelným a vytrvalým tréninkem vede ke zmírnění či dokonce k úplnému vymizení potíží. Vlastní cviky nejsou nijak náročné, a pokud jsou prováděny důsledně a pravidelně opravdu mohou vést k úspěchu.

 

Efektivní léčba? Cvičení

Cvičení svalů pánevního dna by rozhodně nemělo být podceňováno a určitě by mělo být upřednostněno před zatěžující a nákladnou operační léčbou. Stejně tak jako medikamentózní terapie, která je bohužel spojena s řadou rizik a nežádoucích účinků.

Pravidelné procvičování této oblasti navíc celkově zlepšuje kvalitu života ženy, sexuální prožitky, plodnost, regenerační poporodní procesy a předchází např. bolestem bederní páteře, sestupu rodidel, bolestivé menstruaci, apod.

Svaly pánevního dna používáme mnohem častěji než bychom očekávali a jejich správná funkce je podmínkou řady každodenních pohybových stereotypů. Je důležité, abychom je uměli dobře vnímat a dle potřeby zvládali aktivovat nebo uvolňovat. Svépomocí bývá obnovování těchto funkcí obtížné, některé ženy si totiž ani neuvědomují, že tyto svaly mají.

 

Doporučené pomůcky na léčbu

Užitečným pomocníkem je proto nový zdravotnický prostředek Aniball Inco, který slouží k objevení pánevního dna, jeho síly a pochopení na jakém principu pracuje. Balonek Inco zavedený do pochvy se díky svému proměnlivému tvaru a velikosti optimálně přizpůsobí individuální anatomii každé ženy a v tomto spočívá jeho hlavní výhoda oproti jiným pomůckám podobného typu (např. Venušiny kuličky, vaginální závaží…apod.). Balonek také poskytuje důležitou zpětnou vazbu o kvalitě práce svalů, protože aktivací a naopak uvolněním svalů pánevního dna dochází k mírnému pohybu balonku uvnitř pochvy.