Jak to začalo?

Před deseti lety jsem porodila holčičku… přirozeně bez medikace, nástřihu. Poslední měsíc těhotenství jsem cvičila s balonkem, který mi přinesl nejen fyzickou průpravu, ale hlavně psychickou. K porodu jsem odjížděla klidná a beze strachu. V porodnici se na mě “chodili dívat” a ptali se, jestli a jak jsem se připravovala, protože jsem jako prvorodička opravdu věděla, co mám dělat. Porodila jsem navíc úplně bez poranění. Při druhém porodu syna po 5 letech jsem se už připravovala s Aniballem a přesto, že měl Ondra 4kg a “dal mi zabrat”, podařilo se mi porodit znovu bez medikace i poranění.

Balonek mě nadchl. Přečetla jsem si spousty článků a informací týkajících se porodů, nástřihů, podmínek v českých porodnicích a jinde v EU. Statistiky mě trošku vyděsily. Říkala jsem si, že pokud takto jednoduchá věcička může maminkám pomoci, aby se cítily sebevědomější a porodu se nebály, věděly, do čeho jdou, chtěla bych ji zprostředkovat co nejširšímu počtu těhotných žen. Trvalo nám to skoro 4 roky a na světě je Aniball.

foto-těhotná-e1522155407482-126x300

Upřímně si přeju, aby se třeba i právě díky Aniballu stal pro každou z Vás porod nezapomenutelným zážitkem, který Vás posílí. Přeju si, aby bylo u nás co nejvíce „vědomých“ porodů a tím i více silnějších a zdravých dětí. Ženské tělo je přirozeně stavěno na porod, „umí to“. Myslím si, že je u porodu důležitá důvěra k těm, kteří Vám u něj pomohou, a pak hlavně Vaše sebedůvěra.


O mnoha dalších zkušenostech se můžete dočíst tady

podpis-Zichová-300x131

Kupte si svůj Aniball

Kupte si Aniball za 1390,- Kč a začněte s přípravou na přirozený porod.

Kupte si svůj Aniball

Kupte si Aniball za 1390,- Kč a začněte s přípravou na přirozený porod.