Krásný porod díky Aniballu 🙂

20. 5. 2016 | Novinky

Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila se svou zkušeností krásného porodu. U prvního dítěte jsem se nepřipravovala, měla jsem takový ten přístup „však oni to tam nějak zvládnou“. Porod proběhl bez komplikací, ale dlouho jsem se psychicky i fyzicky vyrovnávala s nástřihem hráze a taky s tím, že mě zaskočil průběh a intenzita bolesti, před kterou nebylo kam utéct.

Když jsem otěhotněla podruhé, už jsem nechtěla prožít ten pocit, že to nezvládám, že to jde mimo mě a že vlastně ani nepoznám bez cizí pomoci, co dělat, abych porodila své dítě.

Hlavním hrdinou mé přípravy na druhý porod byl Aniball. U prvního dítěte jsem ho neznala, teď jsem chtěla udělat pro bezbolestný porod maximum. Začínala jsem na 12 cm a bolelo mě všechno, svaly i hráz při vytlačování. Za měsíc (přenášela jsem týden) jsem však nacvičila neskutečných 35 cm bez mrknutí oka, takže nástřih vůbec nepřipadal v úvahu (malá měla 36 cm obvod hlavičky), ale hlavně jsem získala velké sebevědomí. Už jsem věděla, jaké to bude, jak tlačit, kdy povolit, kdy zabrat, začala jsem úplně jinak vnímat své tělo „tam dole“, a tak můj porod byl úžasný. Porod snů. Kontrakce byly stejně silné a bolestivé jako u prvního dítěte, ale už jsem věděla, že bolest se dá vydržet se správným dýcháním, správným naladěním se na dítě a s dobrou psychickou kondicí, kterou mi zajistila příprava s Aniballem. Každou kontrakci jsem prodýchávala na „ááááá“ s myšlenkou, že se otevírám, že se otevírá cesta dítěti, byla to síla, ale taková krásná. Po čtyřech hodinách se malá narodila na dvě zatlačení, a když se nadechla, vůbec neplakala, jen si tak spokojeně zavrněla. Věřím, že i díky tomu, že porodní cesty byly díky cvičení lépe průchozí, takže měla snazší příchod na svět. Okamžitě po porodu jsem měla pocit, jako bych vůbec nerodila (co se týče hráze). Už věřím, že porod je krásným, přirozeným procesem, který dokážeme s pomocí správné přípravy prožít pozitivně a mít ho pod kontrolou. A hlavně vím, že jsem usnadnila svému dítěti ten náročný zlom v jeho životě – narození – a to je pro mě nejdůležitější. Děkuji Vám za Aniball! Byla to ta nejlepší investice.

Kateřina