Názory odborníků Inco

Kromě názorů odborníků jsme si pro vás připravili také recenze uživatelek o zdravotnickém prostředku Aniball Inco.

 

Aniball Inco mohu jako fyzioterapeutka s klidným srdcem doporučit všem ženám, které řeší jakoukoliv dysfunkci v oblasti měkkých tkání pánevního dna. Ze své praxe mám s touto pomůckou velmi pozitivní zkušenosti. Správným cvičením s Aniball Inco lze docílit výborných změn na kvalitě svalového, vazivového i fasciálního systému s přímým dopadem na lepší funkci okolních orgánů. Doporučuji nejen ženám trpícím gynekologickými potížemi (inkontinence, bolestivá menstruace apod.), ale také ženám s bolestmi zad a kyčlí způsobených právě nesprávnou funkcí tkáňového systému pánevního dna.

MGR. OLGA GRUBEROVÁ

fyzioterapeutka, LF MU Brno

Aniball Inco je skvělá pomůcka a měla by mít v léčbě dysfunkcí v oblasti pánevního dna své zastoupení. Na trhu je vícero typů podobných pomůcek, i já ve své ordinaci pracuji i s ostatními pomůckami. Každou z nich lze použít v jiné fázi cvičení a je fajn mít v tomto směru na výběr. V čem je ale Aniball Inco jiný? Je měkký, poddajný a přizpůsobí se tak každé ženě. Tím, že mohu v průběhu cvičení měnit velikost balónku a tím i odpor, který mi klade, mohu pomůcku přizpůsobit různým potřebám a typům cvičení.

Obrovskou výhodu Aniballu Inco vidím v tom, že se díky němu dokáže na své pánevní dno nacítit každá žena, i ta, která si do té doby oblast pánevního dna nebyla schopná dostatečně představit, vizualizovat, a vůbec pochopit „co se po ní chce“. Je tedy velmi vhodný pro ženy „začátečnice“, které s cvičením této oblasti začínají nebo už začaly, ale stále mají problém procítit aktivní a relaxované pánevní dno. Stejně tak ale může být skvělou pomůckou pro ženy, které jsou pokročilé a své pánevní dno už nějakou dobu aktivně cvičí. Balónek nabízí opět další možnost, jak svalstvo posílit, ale i uvolnit.

Shrnuto a podtrženo – děkuji za další skvělou pomůcku pro lepší, kvalitnější a zdravější život ženy. Děkuji za šíření osvěty a jako fyzioterapeutka i jako žena po 2 porodech doporučuji Aniball Inco všem ženám, které chtějí řešit jakoukoliv dysfunkci spojenou s pánevním dnem, nebo jim předcházet.

Bc. LENKA TICHÁ

fyzioterapeut

Umět aktivovat a uvolňovat pánevní dno je pro ženu velmi užitečné a to z několika důvodů. Z pánevního dna vychází ženská síla, na hrázi se stýkají všechny ženské energie. Žena, která si najde čas a cvičí, uvědomí si sebe sama, svoji vnitřní sílu a jakoby se „zakoření“, což je pro harmonický, spokojený život a partnerské vztahy velmi důležité.

MGR. BC. RADMILA DORAZILOVÁ

soukromá porodní asistentka, Odborná asistentka Ústavu porodní asistence, UP Olomouc

Zdravé pánevní dno je důležité v každém období života ženy. U těhotných žen je pánevní dno namáháno nošením miminka a samozřejmě porodem, proto je potřebují po porodu posílit. V menopauze a vyšším věku pánevní dno klesá z důvodu úbytku hormonů. Cvičení s Aniballem Inco vede ve většině případů k výraznému zlepšení či úplnému vymizení obtíží a může nahradit náročnou a nákladnou operační léčbu.

MUDR. LUCIE HORÁČKOVÁ

Medical advisor RR Medical s.r.o.