Názory odborníků

MUDr. Miroslav Verner

gynekolog, porodník

Otázka porodního poranění a jeho dopadů na kvalitu života žen byla po dlouhou dobu tabu a do značné míry i opomíjené téma. Dnes se naštěstí situace zásadně změnila a řada nastávajících maminek hledá nejen informace, ale i pomůcky, jak porodnímu poranění předejít nebo ho aspoň významně minimalizovat. V tomto směru dnes Aniball sehrává velmi důležitou, svým způsobem nezaměnitelnou roli. Na základě své osobní zkušenosti mohu říct, že ženy používající Aniball v naprosto většině minimálně ví, jak správně tlačit ve II. době porodní, což se obvykle pozitivně projeví na její délce.

MUDr. Marián Kollár

prezident Slovenské lékařské komory

Aniball je výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre pripraviť svoje telo na pôrod. Ženy, ktoré ho používali, sú na pôrod lepšie pripravené – psychicky aj fyzicky. Dokážu dobre pracovať so svojími svalmi v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nástrih hrádze a nedochádza k rozsiahlym poraneniam. Po pôrodoch sú omnoho aktívnejšie, ako ich kolegyne na oddelení. Aniball si pochvaľujú aj v popôrodnej fáze, keď s ním cvičia Kegelové cviky na prevenciu ochabnutých svalov panvového dna. Aniball môžem iba odporúčať.

MUDr. Šárka Kutálková

gynekoložka

Aniball se mi líbí, je jednoduchý, účinný, bezpečný a podporuje přirozenou pružnost tkání. Určitě jej doporučuji, jsme s ním opravdu spokojeni.

Prim. MUDr. Radek Poláček

primář v Porodnici Rakovník

S Aniballem máme v porodnici skvělé zkušenosti. Porodní poranění jsou menší nebo žádná a mám pocit, že druhá porodní doba je rychlejší a více fyziologická, maminkami daleko lépe snášena. Je potřeba poctivě, ale nenásilně před porodem trénovat, aby nedošlo k poraněním. Pomůcky typu Aniball jsou velkou pomocí. Výhodu vidím i do budoucího života ženy - nedochází k hlubokým poraněním svalů a při poporodní rehabilitaci nemusí mít žena v pokročilém věku únik moči.

Jana Čurdová

dula, fyzioterapeutka

Aniball vidím jako užitečnou pomůcku k poznání svého těla. Pomůže objevit ženě, jak vlastně její tělo při vypuzování funguje a jaké pocity se budou v závěrečné fázi porodu objevovat.

MUDr. Monika Zimanova

gynekoložka

Cvičenie s balónikom Aniball a masáže hráze by mali byť súčasťou prípravy na spontánny porod u každej ženy. Moja osobná skúsenosť- ako prvorodička som vedela v akej polohe mi bude porod vyhovovať, poznala pocit pri prerezávaní hlavičky, vedela ako pritlačiť a porodila som prirodzene a bez najmenšieho poranenia. Nacvičených 30 cm a synček mal obvod hlavičky 34,5 cm. Aniball je účinná a bezpečná pomocka

Simona Lazzari

dula, dětská sestra

Aniball vnímám jako velmi praktickou pomůcku, která připraví a podpoří mechanicky svalstvo pánevního dna, nenásilně stimuluje hráz k očekávanému výsledku tj. k porodu bez epiziotomie. Je vhodná i jako psychologická profylaxe, kdy si rodička lépe a efektivněji uvědomuje "středobod", kde dojde k obrovskému tlaku, může se na něj postupně mentálně soustředit a snadněji během porodu zvládnout náročnou situaci. Zpětnou vazbou a možností pro hodnocení mi jsou klientky, které jako dula během porodu doprovázím.

MUDr. Aleš Jurčík

gynekolog, porodník

O Aniballu můžu říct, že je to výborná pomůcka, která pomáhá ženám dobře zvládnout porod. Ženy, které ho před porodem používaly jsou na porod lépe připraveny, dokážou dobře koordinovat své svaly v závěrečné fázi porodu. Ze svých zkušeností můžu potvrdit, že většinou není nutný nástřih hráze a dochází taky méně často k jejímu poranění.

Barbara Kosfeld, MA, MSc., MBA

přední německá porodní asistentka

Aniball je výborná podpora psychologické stránky věci – aby se žena zbavila strachu z velikosti „předmětu“, který bude procházet. Stejně tak je toto cvičení důležité po porodu – zpevnění svalstva. Je to užitečná pomůcka a vzhledem k tomu, že jde o naprosto nenásilnou formu cvičení, není se čeho bát

MUDr. Ján Macejka

gynekolog

Myslím, že Aniball je neskutočný prostriedok na to, aby ste mali z porodu vynikajúci a bezbolestný zážitok. Moje pacientky si ho nevedia vynachváliť.

Barbora Vörösová

porodní asistentka Bratislava

Moja skúsenosť: pomerne jednoduché používanie, účinnejšie ako masáž hrádze. Najväčšie dieťa porodené po používaní Aniballu malo 4650 g a 54 cm, pôrod trval 3 hod., bez nástrihu alebo natrhnutia. Väčšine žien dodá používanie Aniballu sebadôveru k pôrodu. Vedia ako tlačiť, znižuje sa strach a stres z pôrodu, znižuje sa riziko natrhnutia alebo nástrihu hrádze. Pôrodníci začínajú byť informovanejší o týchto pomôckach, a aj ich niektorí odporúčajú, čo považujem za pozitívny krok v pôrodníctve. Pre veľmi prijateľnú cenu a vynikajúce výsledky vám Aniball odporúčam.

Soňa Holcmanová

porodní asistentka v porodnici ve Vyškově

Za porodní asistentky z Vyškovské porodnice jednoznačně vřelé doporučení Aniballu. S balonkem máme opravdu dobré zkušenosti.

Mgr. Jitka Macoun Sidorová

porodní asistentka

Z pozice porodní asistentky mohu pomůcku Aniball vřele doporučit, mám sama osobní zkušenost a považuji Aniball za skvělou přípravu na porod po fyzické, ale hlavně i po psychické stránce.