Názory odborníků

Kromě názorů odborníků jsme si pro vás připravili také recenze uživatelek a videa o zdravotnickém prostředku Aniball.

 

Otázka porodního poranění a jeho dopadů na kvalitu života žen byla po dlouhou dobu tabu a do značné míry i opomíjené téma. Dnes se naštěstí situace zásadně změnila a řada nastávajících maminek hledá nejen informace, ale i pomůcky, jak porodnímu poranění předejít nebo ho aspoň významně minimalizovat. V tomto směru dnes Aniball sehrává velmi důležitou, svým způsobem nezaměnitelnou roli. Na základě své osobní zkušenosti mohu říct, že ženy používající Aniball v naprosté většině minimálně ví, jak správně tlačit ve II. době porodní, což se obvykle pozitivně projeví na její délce.

MUDR. MIROSLAV VERNER

gynekolog, porodník

Aniball je výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre pripraviť svoje telo na pôrod. Ženy, ktoré ho používali, sú na pôrod lepšie pripravené – psychicky aj fyzicky. Dokážu dobre pracovať so svojími svalmi v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nástrih hrádze a nedochádza k rozsiahlym poraneniam. Po pôrodoch sú omnoho aktívnejšie, ako ich kolegyne na oddelení. Aniball si pochvaľujú aj v popôrodnej fáze, keď s ním cvičia Kegelové cviky na prevenciu ochabnutých svalov panvového dna. Aniball môžem iba odporúčať.

MUDR. MARIÁN KOLLÁR

prezident Slovenské lékařské komory

Aniball se mi líbí, je jednoduchý, účinný, bezpečný a podporuje přirozenou pružnost tkání. Určitě jej doporučuji, jsme s ním opravdu spokojeni.

MUDR. ŠÁRKA KUTÁLKOVÁ

gynekoložka

Porod je proces, který je velmi ovlivněn psychikou ženy, a proto je velmi důležité, aby byla nastávající maminka připravená a věřila ve svou ženskou sílu a instinkty.

Princip je v nácviku zapojení svalů pánevního dna a správného dýchání. Když při porodu prochází hlavička pochvou jedná se o velmi specifický tlak. Aby bylo vypuzování efektivní, vyžaduje zapojení těch správných svalových skupin.  A tady vidím opravdu veliké plus balonku. Maminky se nezaleknou tlaku hlavičky a přesně vědí, jak dýchat a jak správně „zatlačit“.

MUDr. JANA VOBORSKÁ NEUDECKEROVÁ

gynekolog a porodník

S Aniballem máme v porodnici skvělé zkušenosti. Porodní poranění jsou menší nebo žádná a mám pocit, že druhá porodní doba je rychlejší a více fyziologická, maminkami daleko lépe snášena. Je potřeba poctivě, ale nenásilně před porodem trénovat, aby nedošlo k poraněním. Pomůcky typu Aniball jsou velkou pomocí. Výhodu vidím i do budoucího života ženy – nedochází k hlubokým poraněním svalů a při poporodní rehabilitaci nemusí mít žena v pokročilém věku únik moči.

PRIM. MUDR. RADEK POLÁČEK

primář v Porodnici Rakovník

Zdravím, já i moje partnerka jsme porodníci a chceme se podělit o zkušenost s Aniballem. S jeho pomocí a s odhodláním dokázat nemožné moje partnerka krásně porodila, bez porodního poranění. Takže je nám oběma velkou ctí, že můžeme našim pacientkám předat i osobní zkušenosti, které teď s Aniballem máme a jsou veskrze pozitivní. Máte ve mně nadšeného propagátora vaší porodní pomůcky.

MUDR. PAVEL KOSTKA

porodník

Dobrý den,
ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti z balónkem, které jsou jen pozitivní. Řekla bych, že 90 % mých klientek ho používá. Během porodu si ženy lépe uvědomují ten pocit, kudy miminko půjde. Mají lepší představu a schopnost se s miminkem propojit. A uvolnit pánevní dno a jakoby podvědomě se nebránit porodu. Spolu s masáží hráze a napářkou, většina žen rodí bez poranění a bez nutnosti nástřihu hráze. Troufám si říct až 99% úspěšnost , bez poranění. A to prvorodičky i vícerodičky, je to úplně jedno. Pokud je žena správně poučena jak s ním zacházet, tak nedochází ani k žádným poraněním během používání. A po porodu to každá žena vyhodnotila jako správnou věc, kterou mohla pro sebe a pro miminko udělat.

Bc. Šárka Janáčová

privátní porodní asistentka, Krnov

Nácvik vědomého uvolnění pánevního dna, práce s dechem, možnost “natrénovat” pocit tlaku, zvýšení sebevědomí a pocit, že jsem pro sebe udělala maximum…..to je to, oč tu běží…

Bc. ANNA FANČOVIČOVÁ

porodní asistentka

Používáme, doporučujeme. Jen výborné zkušenosti.

MUDR. JIŘÍ HLAVINKA

primář gynekologicko-porodnického odd. nemocnice Vsetín

Jsem fanoušek Aniballu 🙂 Je to bezpečná metoda přípravy na vaginální porod. Z 32 žen, které jsem v roce 2017 doprovázela k porodu a které cvičily s Aniballem, došlo pouze u 4 z nich k epiziotomii, u dvou k natržení a šití a 26 bylo bez jakéhokoliv poranění. Věděly jak a hlavně kam mají tlačit, zkrátila se 2. doba porodní a prožitek z porodu byl jiný než u těch, které tlačí hodinu apod. Aniball dodává ženám, které přichází na porodní sál, určitou chrabrost a ta je při porodu velmi důležitá.

MGR. BC. RADMILA DORAZILOVÁ

soukromá porodní asistentka

Dnešní doba nabízí ženám před porodem plno „rad“ jak se na porod připravit. Aniball vnímám jako pomůcku, se kterou se žena může sama aktivně fyzicky i psychicky na přípravě podílet. Příprava totiž nezahrnuje jen připravit mysl, ale také tkáně porodních cest. Pokud je cvičeno s citem a s respektem  k těmto tkáním, může mít Aniball příznivý vliv na protažitelnost tkání v oblasti ženských partií a tím usnadnit průchod plodu porodními cestami, snížit riziko porodních poranění a pravděpodobnost episiotomie.

MGR. JANA KRACÍKOVÁ

fyzioterapeutka

Aniball vidím jako užitečnou pomůcku k poznání svého těla. Pomůže objevit ženě, jak vlastně její tělo při vypuzování funguje a jaké pocity se budou v závěrečné fázi porodu objevovat.

JANA ČURDOVÁ

dula, fyzioterapeutka

Cvičenie s balónikom Aniball a masáže hráze by mali byť súčasťou prípravy na spontánny porod u každej ženy. Moja osobná skúsenosť- ako prvorodička som vedela v akej polohe mi bude porod vyhovovať, poznala pocit pri prerezávaní hlavičky, vedela ako pritlačiť a porodila som prirodzene a bez najmenšieho poranenia. Nacvičených 30 cm a synček mal obvod hlavičky 34,5 cm. Aniball je účinná a bezpečná pomocka.

MUDR. MONIKA ZIMANOVA

gynekoložka

Aniball vnímám jako velmi praktickou pomůcku, která připraví a podpoří mechanicky svalstvo pánevního dna, nenásilně stimuluje hráz k očekávanému výsledku tj. k porodu bez epiziotomie. Je vhodná i jako psychologická profylaxe, kdy si rodička lépe a efektivněji uvědomuje “středobod”, kde dojde k obrovskému tlaku, může se na něj postupně mentálně soustředit a snadněji během porodu zvládnout náročnou situaci. Zpětnou vazbou a možností pro hodnocení mi jsou klientky, které jako dula během porodu doprovázím.

SIMONA LAZZARI

dula, dětská sestra

O Aniballu můžu říct, že je to výborná pomůcka, která pomáhá ženám dobře zvládnout porod. Ženy, které ho před porodem používaly jsou na porod lépe připraveny, dokážou dobře koordinovat své svaly v závěrečné fázi porodu. Ze svých zkušeností můžu potvrdit, že většinou není nutný nástřih hráze a dochází taky méně často k jejímu poranění.

MUDR. ALEŠ JURČÍK

gynekolog, porodník

Za porodní asistentky z Vyškovské porodnice jednoznačně vřelé doporučení Aniballu. S balonkem máme opravdu dobré zkušenosti.

SOŇA HOLCMANOVÁ

porodní asistentka v porodnici ve Vyškově

Aniball je výborná podpora psychologické stránky věci – aby se žena zbavila strachu z velikosti „předmětu“, který bude procházet. Stejně tak je toto cvičení důležité po porodu – zpevnění svalstva. Je to užitečná pomůcka a vzhledem k tomu, že jde o naprosto nenásilnou formu cvičení, není se čeho bát.

BARBARA KOSFELD, MA, MSC., MBA

přední německá porodní asistentka

Myslím, že Aniball je neskutočný prostriedok na to, aby ste mali z porodu vynikajúci a bezbolestný zážitok. Moje pacientky si ho nevedia vynachváliť.

MUDR. JÁN MACEJKA

gynekolog

Moja skúsenosť: pomerne jednoduché používanie, účinnejšie ako masáž hrádze. Najväčšie dieťa porodené po používaní Aniballu malo 4650 g a 54 cm, pôrod trval 3 hod., bez nástrihu alebo natrhnutia. Väčšine žien dodá používanie Aniballu sebadôveru k pôrodu. Vedia ako tlačiť, znižuje sa strach a stres z pôrodu, znižuje sa riziko natrhnutia alebo nástrihu hrádze. Pôrodníci začínajú byť informovanejší o týchto pomôckach, a aj ich niektorí odporúčajú, čo považujem za pozitívny krok v pôrodníctve. Pre veľmi prijateľnú cenu a vynikajúce výsledky vám Aniball odporúčam.

BARBORA VÖRÖSOVÁ

porodní asistentka Bratislava