O Aniballu Inco aneb ověřeno fyzioterapeutkou;)

5. 4. 2019 | Novinky

Máme krásnou zprávu přímo od profesionála 😊 a jsme šťasní za potvrzení toho, že to co tak rádi děláme 🎈🎈- pomáhat ženám ke zdraví a sebevědomí – funguje a dává smysl. Prostě si ji nemůžeme nechat jen pro sebe… posud’te samy:

“Jmenuji se Lenka Tichá a jsem fyzioterapeutka v Mozaice v Lovosicích. Ve své ordinaci se zaměřuji na fyzioterapii oblasti pánevního dna a všechny potíže s tím spojené.

Aniball, pomůcku pro snazší porod, jsem znala už dříve. Dokonce jsem s ním sama cvičila před porodem své druhé dcery a od té doby ho s čistým svědomím doporučuji svým klientkám i kamarádkám.

Nedávno jsem si všimla, že firma vyrábějící Aniball nabízí nový produkt, a to Aniball Inco. Nerada ale doporučuji něco, co jsem sama nevyzkoušela. Chtěla jsem vědět na vlastní kůži, jak produkt Aniball Inco funguje. Teď mohu s klidným srdcem říct, že Aniball Inco je skvělá pomůcka a měla by mít v léčbě dysfunkcí v oblasti pánevního dna své zastoupení.

V čem se Aniball Inco liší od ostatních pomůcek pro cvičení svalů pánevního dna? Je měkký, poddajný a přizpůsobí se tak každé ženě. Tím, že mohu v průběhu cvičení měnit velikost balónku a tím i odpor, který mi klade, mohu pomůcku přizpůobit různým potřebám a typům cvičení.

Obrovskou výhodu Aniballu Inco vidím v tom, že se díky němu dokáže na své pánevní dno nacítit každá žena, i ta, která si do té doby oblast pánevního dna nebyla schopná dostatečně představit, vizualizovat, a vůbec pochopit „co se po ní chce“. Je tedy velmi vhodný pro ženy „začátečnice“, které s cvičením této oblasti začínají nebo už začaly, ale stále mají problém procítit aktivní a relaxované pánevní dno. Stejně tak ale může být skvělou pomůckou pro ženy, které jsou pokročilé a své pánevní dno už nějakou dobu aktivně cvičí. Balónek nabízí opět další možnost, jak svalstvo posílit, ale i uvolnit.

Pánevní dno je velmi složitou a také zásadní oblastí lidského těla a jakákoliv dysfunkce se může projevit nejen na dané oblasti, ale i na jiných místech našeho těla. Má několik funkcí, nejznámější funkce je svěračová, dále nese orgány malé pánve, má posturální funkci (je přímou součástí hlubokého stabilizačního systému), v neposlední řadě je oblast pánevního dna energetickým centrem. Funkcí, potažmo dysfunkcí, by se našlo nespočet. Mezi nejtypičtější potíže patří močová inkontinence, bolestivá menstruace, pokles poševní stěny a/nebo pohlavních orgánů. Výčet dalších možných potíží je mnohem obsáhlejší a problematika této intimní oblasti mnohem složitější.

Vidím velký potenciál v používání pomůcky Aniball Inco jak v domácím prostředí, tak jako další možnost cvičení pro klientky v ordinaci fyzioterapeuta. Spravným cvičením – a to jak aktivací, tak nácvikem relaxace těchto svalů, totiž můžeme pomoci jednak preventivně a jednak v léčbě zmíněných potíží.

Shrnuto a podtrženo – děkuji za další skvělou pomůcku pro lepší, kvalitnější a zdravější život ženy. Děkuji za šíření osvěty a jako fyzioterapeutka i jako žena po 2 porodech doporučuji Aniball Inco všem ženám, které chtějí řešit jakoukoliv dysfunkci spojenou s pánevním dnem, nebo jim předcházet.”

Děkujeme, paní Lenko!

RR Medical tým