Přirozený porod po císařském řezu

13. 12. 2015 | Rady a tipy

Jeden porod císařským řezem nemusí automaticky znamenat i další. Existuje několik důvodů, proč i podruhé volit císařský řez (ženy, které mají za sebou více jak jeden císařský řez, diagnóza abnormality děložní jizvy, vyšší věk matky aj. ). Pokud jste ale zdravá žena s odhodláním pro přirozený porod, je pro Vás cesta otevřená a k tomu Vám může být určitě nápomocna i naše pomůcka pro přirozený porod Aniball.

 

Jaké mají zkušenosti s přirozeným porodem maminky po císařském řezu?

Hana, Brno, 30 let:

„Balonek jsem vyzkoušela u druhého porodu. První syn byl císařským řezem, takže k druhému porodu jsem šla v podstatě jako prvorodička. Cvičila jsem cca 4 týdny. Ze začátku mi přišlo úplně nereálné nafouknout balonek do velikosti hlavičky, ale každodenním cvičením se mi dařilo objem zvětšovat. Dokonce to byla zábava. Do porodnice jsem šla s odteklou vodou a s vědomím, že porodními cestami to miminko projde, protože to mám nacvičené a vím které svaly používat. Jak porod proběhl pro vnější pozorovatele nevím, ale mně v hlavě zůstane jen to, že jsem párkrát zatlačila a bylo to. Bolely jen kontrakce před tím, ale na samotné „vykouknutí na svět“ mám vzpomínku hezkou.

Díky za balonek. Přes kvantum hrozivých scénářů porodu a nástřihů hráze kterých je na internetu plno, mě dostal do absolutní psychické pohody a na proces porodu jsem se těšila.“

 

Přečtěte si další zajímavé články