Názory odborníků a recenze maminek

Kromě názorů odborníků jsme si pro vás připravili také recenze maminek.

Chcete vědět, jak to s Aniballem začalo? Přečtěte si příběh tady.

ANIBALL, aneb šestinedělí uteklo a je čas začít opět cvičit. Začnu ale s tím, jak jsem byla s cvičením před porodem spokojena. Když Vás čeká něco poprvé, jednoduše chcete udělat maximum pro to, abyste byli připraveni. Připravit se na porod ale není úplně jednoduché. I když všechny doufáme, že vše půjde bez komplikací, je mnoho věcí, které ovlivnit nedokážeme. Co ale můžeme je získat co nejvíce informací o tom, co nás čeká, udržovat se v kondici a cvičit. Ben přišel na svět bez komplikací, přirozenou cestou, a to zásluhou skvělé porodní asistentky, pana doktora a nakonec Aniballu. Díky cvičení jsem si totiž připadala na porod připravená, naučila se pracovat se svým tělem, zůstala klidná a na příchod miminka na svět se opravdu těšila. Je to především psychická příprava, za kterou Aniballu vděčím a pokud se někdy dočkám i druhého potomka, ráda budu s Aniballem opět cvičit.
Gabina Laskova Aniball
Gabriela Lašková
Česká Miss a moderátorka zpráv
Po přečtení několika recenzí jsem se rozhodla, že balónek vyzkouším. První zavedení bylo rozpačité, nafouknutí ještě více, ale nepropadala jsem panice, logicky to přece není jen k potěšení 🙂 Cvičila jsem cca 14 dní, pak už hlavička sestoupila, čípek se zkrátil a mně zavedený balónek začal vadit…do termínu porodu zbývaly dva týdny a já měla bezpečně nacvičeno 25cm. V den porodu jsem na boxu strávila 20 hodin. Druhá doba porodní z toho všeho však trvala “pouhé” dvě hodiny, a když přišel okamžik tlačení, byla jsem – ač prvorodička – naprostý profík. Znala jsem techniku vypuzování balónku a tlak, který způsobuje sestupující hlavička, byl taky známý. Za čtvrt hodiny bylo hotovo, náš kouzelný Vašík se narodil s neuvěřitelnými mírami 54cm a 4010g! Když doktor kontroloval stav, hráz byla BEZ poranění! Pro všechny budoucí maminky – neváhejte Aniball vyzkoušet, poslouží určitě, přinejmenším podpoří psychiku rodičky, kterou řadím na první místo. Závěrem si dovolím malé moudro mého manžela, když plakal štěstím – díval se na malého a řekl: ŠTĚSTÍ SI NEMŮŽEŠ KOUPIT, ALE MŮŽEŠ SI HO PORODIT 🙂
Lenka Samcova Aniball
Lenka Samcová
Se cvičením jsem začala na 21 cm a 2 dny před porodem jsem dosáhla 29,8 cm. Díky Aniballu jsem měla menší strach z porodu a věřím, že i díky němu byl pro mě porod zážitkem. Byla to absolutní pohoda, v podstatě jsem zhruba věděla, co mě čeká. Porod trval cca 3 hodiny, bez epiduralu bez nástřihu a jakéhokoli poranění. V porodnici jsem byla exemplář – jako prvorodička rychlý porod a bez poranění a skoro jako jediná jsem byla po porodu schopna sedět, chodit a normálně fungovat. Porodní asistentka balonek také velmi chválila. Moc děkuji za skvělý vynález, který má smysl a mnoha ženám jistě pomohl. Dodávám, že kamarádka také cvičila a je také bez poranění 🙂 Pokud budu plánovat další mimi, tak balonek opět využiji.
Charlotte Aniball Review
Markéta Jansová
Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila se svou zkušeností krásného porodu. U prvního dítěte jsem se nepřipravovala, měla jsem takový ten přístup „však oni to tam nějak zvládnou“. Porod proběhl bez komplikací, ale dlouho jsem se psychicky i fyzicky vyrovnávala s nástřihem hráze a taky s tím, že mě zaskočil průběh a intenzita bolesti, před kterou nebylo kam utéct. Když jsem otěhotněla podruhé, už jsem nechtěla prožít ten pocit, že to nezvládám, že to jde mimo mě a že vlastně ani nepoznám bez cizí pomoci, co dělat, abych porodila své dítě. Hlavním hrdinou mé přípravy na druhý porod byl Aniball. U prvního dítěte jsem ho neznala, teď jsem chtěla udělat pro porod bez poranění maximum. Začínala jsem na 12 cm a bolelo mě všechno, svaly i hráz při vytlačování. Za měsíc (přenášela jsem týden) jsem však postupně nacvičila více, takže nástřih vůbec nepřipadal v úvahu (malá měla 36 cm obvod hlavičky), ale hlavně jsem získala velké sebevědomí. Už jsem věděla, jaké to bude, jak tlačit, kdy povolit, kdy zabrat, začala jsem úplně jinak vnímat své tělo „tam dole“, a tak můj porod byl úžasný. Porod snů. Kontrakce byly stejně silné a bolestivé jako u prvního dítěte, ale už jsem věděla, že bolest se dá vydržet se správným dýcháním, správným naladěním se na dítě a s dobrou psychickou kondicí, kterou mi zajistila příprava s Aniballem. Každou kontrakci jsem prodýchávala na „ááááá“ s myšlenkou, že se otevírám, že se otevírá cesta dítěti, byla to síla, ale taková krásná. Po čtyřech hodinách se malá narodila na dvě zatlačení, a když se nadechla, vůbec neplakala, jen si tak spokojeně zavrněla. Věřím, že i díky tomu, že porodní cesty byly díky cvičení lépe nachystány, takže měla snazší příchod na svět. Okamžitě po porodu jsem měla pocit, jako bych vůbec nerodila (co se týče hráze). Už věřím, že porod je krásným, přirozeným procesem, který dokážeme s pomocí správné přípravy prožít pozitivně a mít ho pod kontrolou. A hlavně vím, že jsem usnadnila svému dítěti ten náročný zlom v jeho životě – narození – a to je pro mě nejdůležitější. Děkuji Vám za Aniball! Byla to ta nejlepší investice.
Katerina Aniball
Kateřina
Dobrý den, v první řadě bych chtěla poděkovat za to, že jste na trh přivedli porodnickou pomůcku Aniball, se kterou mám osobní zkušenost. Ale pěkně od začátku. Jmenuji se Tereza, je mi 22 let a mám krásného syna Vašíka, se kterým jsem prožila ten nejkrásnější porod. Myslím, že lepší už to být nemohlo. Vím, že proto, aby můj porod proběhl tak skvěle jak proběhl, potřebujete určitou přípravu, v mém případě to byly dva hlavní kroky. Za prvé, jsem se na porod musela připravit psychicky, což je podle mě velmi důležité a za druhé musela proběhnout i příprava fyzická. Dlouho jsem přemýšlela, jakou formu zvolím. Nakonec jsem objevila Aniball, který mě hned zaujal a tak jsem neváhala a nový Aniball si objednala. S Aniballem jsem cvičila každý den, po dobu čtyř týdnů. Musím přiznat, že pro mě bylo cvičení čas od času otravné, ale to bych nepřikládala míčku nýbrž sobě a svému stavu 🙂 Cvičení přineslo své ovoce a já jsem šla k porodu klidná a vyrovnaná. Ten pocit kdy jedete do porodnice a víte, že to zvládnete, bych přála každé mamince. Celý porod se nesl v klidném duchu, protože jsem prostě věděla, že ho zvládnu. Jakmile mi porodní asistentka řekla, že mohu tlačit, tak jsem využila své poznatky ze cvičení a začala jsem 🙂 Na dvě zatlačení se Vašík narodil. Jsem bez nástřihu a nemám ani jeden steh. Vlastně díky Aniballu jsem se rozhodla natočit své úplně první video na youtube, protože jsem se prostě musela podělit o tak skvělou věc jako je Aniball a jsem ráda, že jsem to udělala a že má video celkem ohlas a maminky zajímá. Ale to už je zase jiný příběh. Takže děkuji celém Vašemu týmu, že jste s touto pomůckou přišli na trh a tím umožnili maminkám jít k porodu připravené a psychicky vyrovnané, protože Aniball dokáže mnohem víc než fyzickou přípravu. Doufám, že jsem Vám alespoň trochu zpříjemnila pracovní proces a ukázala, že Vaše práce není nadarmo. Ještě jednou díky, díky, díky. S přáním hezkého dne Tereza.
Tereza Aniball Review
Tereza
Můj porod byl díky Aniballu zážitek, na který budu rada vzpomínat a při druhem mimču už nebudu mít žádné obavy a stres. Cvičila jsem poctivě každé dva dny od 37. týdne. Efekt při samotném porodu byl neskutečný. Zatlačila jsem 3x a miminko bylo na světe, šlo to tak dobře, ze jsem byla vlastně sama překvapena, ze už je mimčo venku 🙂 Pan doktor mě nesmírně chválil, jak výborně spolupracuji při tlačení a také porodní asistentka říkala, že mají s balonkem velmi dobrou zkušenost. Musím zdůraznit také psychologický efekt balonku, mela jsem totiž pocit, že se můžu na porod nějak připravit, že je to aspoň trošku v mých rukou a to mě hodně uklidňovalo.
Emma Aniball Review
Dominika Martiniková
Dnes už je to skoro rok a půl, co jsem přivedla na svět svoji krásnou dceru Adrianku. Na porod jsem se připravovala, abych si ho mohla užít a těšit se z narození miminka. Abych z toho neměla obavy a strach, který mnoho těhotných žen s blížícím se porodem provází. Využívala jsem metody přírodní medicíny, popíjela kontryhelový čaj, pojídala lněné semínko. V neposlední řadě jsem si objednala Aniball a od 37. týdne každý večer s balonkem cvičila. Po týdnu mi však nečekaně předčasně odtekla plodová voda a po několikahodinovém maratonu v porodnici jsem porodila dceru Adrianku. Mým přáním bylo, aby byl porod co nejpřirozenější a pokud možno bez nástřihu. A opravdu proběhl vcelku hladce, bez poranění. Předpokládám, že právě díky přípravě s balonkem Aniball, a to jsem neměla možnost ho využívat déle. Děkuji za něj, a jsem ráda, že můj porod nebyl hrůzostrašným zážitkem, ale tím nejhezčím dnem v mém životě.
Iveta Soralova Aniball
Iveta Šoralová

Kupte si svůj Aniball

Kupte si Aniball za 1390,- Kč a začněte s přípravou na přirozený porod.

Kupte si svůj Aniball

Kupte si Aniball za 1390,- Kč a začněte s přípravou na přirozený porod.

 

Dobrý den, paní doktorko, tak jsem se konečně dostala k tomu, abych vám dala vědět, jak jsme dopadli. Porodila jsem 25.7., narodil se nám syn Václav (51 cm, 3180 g). Oba jsme porod přečkali v pořádku, opět jsem vyvázla bez poranění. Druhá doba porodní trvala 4 minuty (a to jsem ještě musela čekat, než přiběhne doktorka, což se zdálo nekonečně dlouhé :-)). Tímto bych chtěla poděkovat celému vašemu týmu za Aniball. Díky vám jsem šla k oběma porodům s daleko menším strachem, vetší sebedůvěrou a odcházela jsem od nich naprosto nezraněná:) Přeji hodně stejně spokojených zákaznic! Děkuji ještě jednou a hezký den.
Perineal Tear Aniball
Lenka S.
Rád bych také přispěl do diskuze ohledně zkušeností s Aniball. Patřím k těm otcům,kteří se hodně zabývají přípravou na porod manželky.Byl jsem samozřejmě u porodu naší dcery a také jsem byl dotčen v předporodní přípravě.Už ani nevím jak jsem se k Aniball vlastně dostal, možná z internetu, možná na doporučení porodní asistentky, ale hlavní je že práce s ním se jistě vyplatila. Dcera Ulrika se narodila naprosto přirozeně, jen tuším byly dva malé stehy a bez nástřihu hráze. Vzhledem k tomu, že moje manželka je postižená, neobejde se bez mojí asistence, a tak jsem se začal o souvislosti kolem porodu zajímat. Naše příprava na porod vlastně začala mnoho let před narozením dcery a to již v roce 2010 kdy byla uskutečněna konference “Nová doba porodní”. Vím, že se začalo blýskat na lepší časy v oblasti porodnictví relativně nedávno, řekl bych s příchodem nového milénia, a k tomuto “blýskání” mám za to přispívá i tato diskuze vašich uživatelek, a to je důvod proč také píši. Jsem přesvědčen, že je to již prenatální období, samotný porod i čas po něm, který nesmírně hluboko formuje bytí nových generací. Proto je dobré si nenechávat dobré zkušenosti s tímto skvělým pomocníkem pro sebe. Dodneška paní porodní asistentka vypráví novickám v předporodních kurzech jak naše Klárka porodila v perfektním souladu se svým tělem a kontrakcemi. Jsem přesvědčen, že hlavně díky Aniball. Nyní kdy Klárka bude opět po více než dvou letech rodit jsme přesně v 37. tt začali opět s balonkem cvičit. Těším se na každé cvičení, pomáhám manželce míček zavádět, a hřeje mne a drží vědomí, že na to nejsme sami. Děkuji moc za diskuzi a sdílení.
Peter Koudelka Aniball
Peter Koudelka
Otec, Česko
Chtěla bych se přidat s pozitivním ohlasem a vyvrácením některých obav, které mohou mít potenciální zájemkyně. Je mi 25 let, jsem prvorodička a byla jsem rarita celé porodnice neb jsem měla jedno z největších dětí (dětská lékařka v porodnici: “Taková malá a drobná a takový velký dítě!”) a porod proběhl bez nástřihu, bez jakéhokoliv poranění a doslova jsem 2x zatlačila a synáček byl venku 🙂 Všechny ženské pak do jídelny chodili s takovým tím polštářem s dírou na sezení, po chodbách se vlekly a očividně měly prvních pár dni velké bolesti – já nic takového. Tak jsem všem Aniball hned mohutně vychvalovala 🙂 Přenášela jsem a musela jít na vyvolání – tedy určitě nemějte obavy, že balónek porod vyvolá, i kdybyste si to pak třeba jako já přály ;-). Nikdo mi při žádné z návštěv u gynekologa a pak v porodnici neřekl, že bych ji “měla vytahanou” a paní doktorka mě po porodu za cvičení s balónkem pochválila. Jsem bývalá gymnastka a představuji si to jako provaz 😉 provaz umím, nedá mi to žádnou práci a rozhodně z toho nemám žádné vytahané svaly :-D, ale kdybych se snažila do provazu nacpat násilím někoho, kdo na něj nemá natrénováno, tak by si akorát natrhal všechno možné a nebylo by to nic příjemného. Všem, kdo váhají, tedy balónek vřele doporučuji. Nebojte se, je to investice do zdraví a rozhodně se vyplatí 🙂
Emma Aniball Review
Michaela
Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat za tuto pomůcku, jsem po porodu své první dcery a druhá doba porodní mi díky cvičení a správnému dýchání trvala dvě minuty. Porodila jsem bez nástřihu s jedním malinkatým nepatrným šitím, kvůli ramínkám. Tak vám moc děkuji za to, že vůbec něco takové vyrábíte. Budu vás doporučovat dále. Děkuji.
Perineal Tear Aniball
Lenka Bočáňová
Dobrý den, taky bych se ráda podělila o zkušenost s Aniballem. Trénovala jsem s drobnými přestávkami a rodila o malinko před termínem (ale donošené miminko 38+1tt), takže jsem cvičila jen 10x. Porod byl dlouhý a nakonec vyvolávaný, měla jsem strach, byla jsem zmatená (bez epidurálu, ale něco od bolesti jsem do žilky dostala), ale v okamžiku, kdy se Honzíkova hlavička dostala do míst, kde už při cvičení býval Aniball, okamžitě v hlavě seplo, najednou byl strach pryč, vybavilo se mi cvičení, najednou jsem přesně věděla jak zatlačit, jak prodýchnout a na 2 zatlačení byl Honzík venku. PA si nestihla nasadit rukavice 🙂 Nemám jediný steh, narodil se 15:08 a já v 17:15 sedla ke stolu k večeři. Maminky na pokoji nechápaly 🙂 Z nástřihu jsem měla strach a opakovaně jsem se PA ptala, jestli opravdu nebude stříhat, pokud to nebude nutné. Nakonec mi se smíchem řekla, že i kdyby stříhat chtěla, tak by to nestihla. Aniball vychvaluji kudy chodím, všem těhotným vřele doporučuji.
Charlotte Aniball Review
Eliška

Kupte si svůj Aniball

Kupte si Aniball za 1390,- Kč a začněte s přípravou na přirozený porod.

Kupte si svůj Aniball

Kupte si Aniball za 1390,- Kč a začněte s přípravou na přirozený porod.

 

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o mojí zkušenost z porodu. Už je to 9 měsíců, co jsem přivedla na svět syna, moc ráda na ten den vzpomínám. Doktor mi už ve 12.tt předvídal větší plod. Jako každá nezkušená maminka, jsem hledala spoustu informací na internetu. Narazila jsem také na diskuzi maminek o Aniballu, nejdříve jsem byla skeptická… naštěstí mi to ale nedalo a četla jsem další a další úspěchy maminek s porody bez zranění. Porodu jsem se nebála, ale moje noční můra bylo šití, tak jsem nakonec balonek koupila. Cvičit jsem začala asi 4 týdny před termínem. Čas byl více než dostačující. Ze začátku mi přišlo neskutečné dostat se na nějakých 25 cm, ale každým dnem se to zlepšovalo. Prospívaly mi i občasné pauzy mezi cvičeními. Termín jsem měla 19.8.2014, syn se narodil 15.8. s mírami 4.170g, 53 cm a hlavička 37 cm. Jsem BEZ PORANĚNÍ, měla jsem je jeden kosmetický steh, o kterém ani nevím. Mohla jsem okamžitě a bez bolesti normálně fungovat a jsem za to moc šťastná. Od mojí asistentky i doktorky jsem dostala obrovskou pochvalu za tlačení. Věřím, že i díky tomu se doba samotného vypuzování hodně zkrátila a když nepočítám dlouhé čekání, kdy jsem se neotvírala, tak poslední fáze porodu byla odměna. Malý byl na světě do 10 minut od začátku tlačení. Druhý den mi chodili gratulovat ještě ostatní doktoři, co se to dozvěděli a na balonek se ptali. Všem maminkám, které váhají, rozhodně doporučuji, neudělají chybu! Přeji mnoho krásných porodů a spokojených maminek.
Katka a Radeček
Za mě Aniball je dokonala pomůcka, která mně pomohla si uvědomit, co mě vlastně při porodu čeká, i když vždy vše může byt jinak. Já každopádně Aniball doporučuji a myslím si, že rozhodně u mne k žádnému porušení pánevního dna nedošlo, protože v rámci nějakého projektu (výzkumu ) UPMD v Podolí, kde jsem následně po porodu podstoupila ultrazvuk, nic takového nenašli. Děkuji Vám za skvělý výrobek. Určitě při dalším těhotenství využiji služeb.
Alexandra S.
Dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti s Aniballem. Kvůli časté hospitalizaci jsem balónek použila pouze pětkrát. Porod byl vyvolávaný ve 39. týdnu těhotenství, syn měl porodní váhu 4 220 g a hlavičku 34 cm. Samotné vypuzování trvalo snad minutu, na jeden zátah byl venku, bez nástřihu, pouze s drobným natržením v horní části (1 steh). Díky balónku jsem byla v průběhu celého porodu klidná a mám na něj krásné vzpomínky.
Eliška Melková
Dobrý den, chtěla bych Vám velmi poděkovat za Aniball. Miminko mělo obvod hlavičky při porodu 35 cm. Porodila jsem krásně bez nástřihu a jakéhokoli poranění. Hned po porodu jsem seděla a byla fit. Byl to můj druhý porod. První byl bez cvičení, Aniball myslím ještě nebyl na trhu nebo jsem o něm nevěděla. Měla jsem poměrně velký nástřih a hojení trvalo několik týdnů. Rozhodně za Aniball udělit Nobelovu cenu 🙂
Mgr. Václavková
Dobrý den, chtěla jsem se s vámi podělit o mé zkušenosti s Aniballem. Cvičit jsem začala 4 týdny před porodem. Cvičením jsem se zbavila strachu z 2.porodní fáze – věděla jsem, jak budu tlačit. Když mi u porodu porodní asistentka řekla, že už můžu tlačit, byla jsem vyrovnaná, klidná. Věděla jsem, že za chvíli uvidím své miminko a že vím, jak na to. A to je důležité, nebýt ve stresu. Malá se narodila s hlavičkou 35,5 a porodní váhou 3,55 a přesto porod proběhl bez nástřihu! Vše proběhlo rychle a já mohu Aniball jen doporučit.
Pavlína V.
Dobrý den, Aniball jsem si koupila na doporučení kamarádky, která mne s nim poprvé obeznámila. Celé mé těhotenství bylo perfektní, jediná věc, které jsem se trošku obávala, byl porod, konkrétně průchod hlavičky miminka. Znělo to pro mne tak nějak neprozkoumaně. Aniball jsem začala používat poslední 3 týdny před porodem. Poznala jsem mechanismus uvolnění pánevního dna a získala sebedůvěru, protože jsem konečně pochopila, do čeho vlastně jdu! 🙂 Můj porod byl super. Vše proběhlo bez natržení a nastřižení, místy byly jen malé nepatrné prasklinky, které se rychle zahojily. Aniball mohu vřele doporučit všem budoucím maminkam, které touží po porodu přirozenou cestou.
Veronika Baláková
Dobrý deň, rada by som prispela referenciou k Vášmu výrobku – Aniball. Môj prvý pôrod (r.2005, spont.41T), po ktorom ma lekár 1,5 hod. šil a nevyhla som sa kvôli nesprávnemu ošetreniu silnému zápalu i komplikovanej a dlhej rekonvalescencii, bol pre mňa veľmi nepríjemným zážitkom, preto som sa rozhodla pri druhom tehotenstve (r.2014) urobiť všetko preto, aby sa táto situácia nezopakovala. Na odporúčanie priateľky – anesteziologičky som si kúpila Aniball a trénovala od 37.týždňa. Cvičenie nebolo síce veľmi príjemné, musela som sa naňho vždy „naladiť“ a nepodarilo sa mi to každý deň. V priebehu 14 dní som trénovala vypudzovanie asi 10x, viac som nestihla, pretože syn sa vypýtal na svet v 39.týždni. 28.12.2014 som v priebehu troch hodín spontánne, bez epidurálky, BEZ NÁSTRIHU a BEZ ŠITIA na tretie zatlačenie porodila krásneho zdravého chlapčeka (49cm, 3340g, obvod hlavičky 34cm). Bez akýchkoľvek problémov či bolestí som sa pohybovala už 4 hodiny po pôrode, 14 dní po ňom som už trénovala Jumping Fitness na trampolíne i TRX. Som presvedčená o tom, že za tento ukážkový priebeh vďačím môjmu zodpovednému trénovaniu s Aniball, preto ho odporúčam všetkým tehotným ženám. Ja som si vďaka Aniball, vďaka môjmu manželovi, pôrodníkovi a zdravotníckemu personálu nemocnice v Liptovskom Mikuláši užila nádherný príchod nášho syna na svet.
Petra Pelachová Mičudová
Dobrý den, v červenci jsem u Vás zakoupila Aniball, po třítýdenním cvičení (kombinovaném s masáží hráze) se mi podařilo porodit miminko koncem pánevním bez nástřihu a jediného poranění (jsem prvorodička). V porodnici jsem byla za naprostou raritu a lékaři z toho byli překvapeni. Ještě víc je však zaujala rychlost při druhé fázi porodu, hned jak mi dovolili tlačit, byl syn během 3 minut venku – takovou rychlost prý neznají ani ve většině případech porodů hlavičkou. Jsem hrozně šťastná, že jsem se o Aniballu dozvěděla a všude ho doporučuji, jsem vděčná za to, že jsem zvládla tak náročný porod bez poranění a bez psychických následků – opravdu jsem díky Aniballu věděla, jak zatlačit a hlavně pro mě díky zvyku nebyla druhá fáze porodu vůbec bolestivá a já jsem hned po porodu mohla běhat, skákat – bylo to prostě jako kdybych ani nerodila. Děkuju za to, že jste něco takového vyvinuli a třeba pro vás bude můj příběh i dobrou reklamou. Když jsem si totiž začala hledat informace o porodu koncem pánevním, dočítala jsem se všude jen informace o tom, jak se to bez nástřihu nedá zvládnout a musí prý být dokonce hodně velký, aby miminko mělo šanci projít cestami – syn měl obvod hlavičky 34 cm, takže mám radost, že se mi povedlo vyvrátit jeden porodní mýtus:)
Mgr. Veronika Vavrincová
Moje zkušenosti s Aniballem jsou jednoznačně pozitivní. Po negativních zkušenostech z prvního porodu mé dcery (3200/51cm) jsem chtěla vyzkoušet vše, co by mi porod zjednodušilo. A povedlo se. S Aniballem jsem pravidelně trénovala od 37.t. těhotenství a vyplatilo se. Porodila jsem syna 3800/54cm, bez nástřihu, bez pomoci lékaře a bez šití. Sama lékařka, která vše sledovala z povzdálí tomu nechtěla věřit. Byl to opravdu zázrak a porod, na který si po letech ráda vzpomenu.
Petra F.
Ráda bych se podělila o svoji zkušenost s Aniballem. Díky známé, která je zdravotní sestřička a má vlastní zkušenost s Aniballem jsem se rozhodla pro jeho zakoupení. Začala jsem cvičit 4 týdny před termínem porodu (kombinováno s masáží hráze) a cvičení někdy provázelo lehké krvácení, takže jsem necvičila každý den. První doba porodní trvala přes 15 hodin, ale když mi řekli, že můžu tlačit, okamžitě jsem věděla, co se po mě chce a dcera se během několika minut narodila bez poranění! A nebyla žádný drobek- 3800 g a 51 cm, já mám 160 cm a 70 kg v den porodu, takže to jsem nečekala 🙂 doktorka mi gratulovala a když jsem se pochlubila cvičením, tak chválila 🙂 mám obrovskou radost, jak krásně porod dopadl, protože už hrozil císař. Chci poděkovat a vzkázat, že hned na šestinedělí jsem šířila osvětu a maminky po nástřihu mi dost záviděly, jak jsem fit :-), tak ještě jednou děkuji a budu ráda, pokud na Vašem webu moji zkušenost zveřejníte.
Jana Hrabalová
Objednala jsem od Vás Aniball někdy v 37. tt. Stále jsem se k tomu neměla. Nicméně cvičení mě poté nadchlo. První moment byl hrozný. Ale po pár dnech cvičení, vždy 15-30 minut denně, jsem dosáhla 25 cm. Moje svaly tak byly na všechno připravené. Děkuji, protože moje druhá doba porodní trvala kolem 5 minut. Naši dceru jsem “vytlačila” pouze na 2 zatlačení, bez nástřihu, pouze kosmetické šití. Děkuji, děkuji, děkuji, musím Vás dále doporučit!
Veronika B.
Dobrý den, ráda bych se podělila o velmi krásnou zkušenost z porodu. S Aniballem jsem začala cvičit cca měsíc před porodem, začínala jsem na 17 cm, první zavedení bylo odstrašující, ale druhý den jsem to zkusila zase a bylo to lepší a lepší:) Cvičila jsem každý den a vždy po cvičení jsem masírovala hráz olejíčkem. Aniball mě připravil také psychicky, bála jsem se jen bolesti, nikoliv tlačení. Naše miminko mělo hlavičku 36 cm, takže jsem před tlačením porodní asistentce oznámila, že mám nacvičeno a ona, že uvidí, jak bude vypadat hráz. Z porodu mám nádhernou zkušenost, byla jsem bez nástřihu a jakéhokoliv poranění. Už týden po porodu bych nepoznala, že jsem rodila:) Aniball bych doporučila úplně všem, stojí za to!
Petra H.
Začala jsem cvičit 36+3. Napoprvé jsem balonek nafoukla na 19cm, po pár dnech jsem se zarazila na 22cm a už jsem si myslela, že to dál snad ani nepůjde. Porod v 39+6, malá měla hlavičku 33,5cm, sice byla moje třetí dítě, ale u první nástřih, u druhé natrhlá hráz. Proto jsem se rozhodla pro Aniball a rozhodně nelituji. Hráz se krásně bezbolestně napnula, i když šla s ručičkou napřed jako Superman. Jsem bez jedinné praskliny! Za mě je Aniball úžasná věc jen musí člověk být trpělivý. Měla jsem pocit, že čím se blížil porod, tím to šlo lépe. Doopravdy nemá cenu začínat příliš brzy, ale počkat si, až se porodní cesty rozvolní. Agátka 23.4. 2020 3800g
Iveta
Dobrý den, píši tuto recenzi, protože doufám, že třeba někomu pomůže v rozhodování, jestli Aniball používat. Prvni porod, příprava s Aniballem, porodní váha 3345 g, bez nástřihu a šití! Nyní mám za sebou druhý, porodní váha 3770 g, po přípravě s balonkem také bez nástřihu a šití! Takže Aniball DOPORUČUJI všem! Kombinovala jsem také s pitím maliníkového čaje a vařila lněné semínko. Věřím, že kombinace všeho mi pomohla v druhé době porodní! Děkuji moc!
Jana S.