Výsledky a klinická studie

Účinnost Aniballu byla prokázána z klinického, statistického i praktického hlediska. Lékaři, porodní asistentky i fyzioterapeuté v různých zemích Evropy doporučují Aniball. Klinická studie prokázala nižší výskyt natržení a nástřihu hráze po používání Aniballu.

 

Aniball významně zvyšuje sebedůvěru a zlepšuje schopnost setrvat klidná a uvolněná během porodu.

aniball-statistika-cz

Britská Royal College of Obstetricians and Gynaecologists (2014) uvádí, že až u 80% žen při porodu dochází k různému stupni poranění (natržení či nastřižení) hráze a zdůrazňuje vysoké riziko závažnějších poranění především u prvorodiček.


Středoevropský institut pro zdravotní politiku navíc v českých nemocnicích uvádí rutinní nástřih hráze při 57,4% porodů.


Aniball zásadně snižuje riziko těchto poranění a pomáhá prožít hladký porod s minimem lékařských zásahů.


Statistika nemocnice v Ústí nad Orlicí (2016) ukazuje, že 68% žen porodilo bez jakéhokoliv natržení nebo nástřihu po cvičení s Aniballem a dalších 16% mělo pouze drobné poranění.


Statistika přední porodní asistentky Mgr. Bc. Radmily Dorazilové (2017) zase ukazuje, že 81% jejích klientek mělo po použití Aniballu porod bez jakýchkoliv poranění.


Tato čísla založená na vzorku více než 800 maminek ukazují, že počet poranění hráze po cvičení s Aniballem se pohybuje na úrovni 19% – 32%.


Podle našeho průzkumu spokojenosti, 93% žen označilo Aniball za účinnou fyzickou i psychickou pomůcku pro dobrý porod.

Aniball Statistika Usti nad Orlici
Aniball Statistika 800
Aniball Statistika Curdova
Aniball Statistika Dorazilova
Aniball Klinicka Studia

Klinická studie

Klinická studie  Antepartální možnosti prevence epiziotomie a ruptury hráze při porodu (2016) potvrdila, že Aniball je nejefektivnější metoda prevence poranění hráze při porodu.


Studie byla vytvořena nezávisle a porovnávala různé metody prevence poranění hráze, včetně masáže hráze, čaje z maliníku a lněných semínek.

 

315 prvorodiček bylo po porodu dotazováno, jakým způsobem se na porod připravovaly.


Studie potvrdila, že ženy používající Aniball měly po porodu zásadně nižší procento spontánního poranění hráze a nástřihů.


Rozdíl ve výsledcích byl obrovský – skupina maminek cvičících s Aniballem měla neporušenou hráz v 43,1% případech, přičemž v kontrolní skupině maminek bez přípravy s Aniballem bylo bez poranění pouze 14,1% žen.


Studie zároveň prokázala, že ostatní způsoby přípravy na porod jako masáž hráze, pití čaje z z maliníku nebo pojídání lněného semínka měly podstatně nižší efekt pro prevenci poranění hráze.

Kupte si svůj Aniball

Kupte si Aniball za 1390,- Kč a začněte s přípravou na přirozený porod.

Kupte si svůj Aniball

Kupte si Aniball za 1390,- Kč a začněte s přípravou na přirozený porod.